Yeraltı marketleri için arama moturu Grams

Grams ilk Darknet Arama motoruTor network’ünde gizli yeraltı guruplardan, kara marketlerden, yasadışı silah kaçakçılarından, uyuşturucu kartellerinden, paylaşılan hacking araçlarından, çalıntı kredi kart numaralarından sıkça bahsedilir. Merak eden insanlar muhabbetlerini,
“Abi Tor networkünde her tür yasadışı aktivite  varmış, içinde her tür uyuşturucu satılıyomuş, kadın ticareti yapılıyormuş… Hatta kiralık katil bile tutabiliyomuşsun…”

gibi devam eden  meraklı konuşmalarla süslerler.

Merak için bile olsa çoğu kişi, internetten kolaylıla yüklenen ve  kurulabilen Tor browser ile network’e girdiğinde bu ortamlara ulaşmada güçlük çeker, aradığını bulması oldukça zordur. Linkler bulunur tor browser’a yapıştırılır ama site gelmez çünkü adresler sürekli değişir vs.

Grams Darknet Arama motoru duyuruldu:
Tüm bu yasadışı ürünleri listeleyen  “Grams DarkNet Arama Motoru” sosyal ağ Reddit ‘te Gramsadmin kullanıcısı tarafından beta versiyonuyla duyuruldu. Duyurunun Reddit sayfası için tıklayın.

Grams google’a çok benziyor ve google kadar hızlı olduğu söyleniyor.  Yasadışı uyuşturucu, kaçak mallar, çalıntı kredi kart numaraları, silahlar, sahte kimlikler gibi birçok yasadışı ürünler bulmanıza olanak veriyor.  Black Market ‘ler için ilk arama motoru Grams ‘a ise

https://grams7enufi7jmdl.onion.to/ adresinden ulaşılabilir.

Grams üzerindeki Karanlık Marketler:
Şu an için Grams 8 farklı kara market için hizmet veriyor;
Agora, BlackBank, C9, Evolution, Mr. Nice Guy, Pandora, The Pirate Market ve SilkRoad2

Grams ‘ın yaratıcısı Wired Magazin ile yaptı bir chat oturumunda;

 “Forumlarda dikkatimi çekmişti, aynı zamanda Reddit ‘te de insanlar sürekli X ürününün nerde bulabilirim, veya hangi markette Y ürünü bulunur ya da en iyi X ürünü kimde var ve güvenilir ve dolandırıcı değil gibi… Ben de Darknet’te insanların aradıklarını kolay bulmalarını ve hangi dağıtıcının güvenilir olduğunu belirlemek için bunu yaptım”  diye belirtti.

Grams arama motoru ile kullanıcılar, fiyatların para birimini  değiştirebiliyor, her beş dakikada bir bitcoin fiyatını güncelleyebiliyor. Ayrıca istemediği marketlerden arama sonucu çıkmasını engelleyebiliyor.

Gramsadmin, ileride ziyaretçi yorumları, satıcı profil sayfaları, google adwords benzeri bir yapı getireceğini de açıkladı.