Whisper ipvanish VPN ile daha anonim ve güvenli

Whisper sosyal ağıWhisper, kullanıcıların mesajlarını anonim şekilde atmasına izin veren  gizli bir sosyal medya ağı. Resimlerin üzerine istediğiniz fısıltıyı (whisper) yazıyorsunuz ve gönderiyorsunuz.

Bu bir itiraf olabilir, herhangi bir konu ile ilgili düşünceniz olabiir. Benzer fısıltıları, eşleştirebilen uygulamada, fısıltısını beğendiğiniz kişiye direk mesaj gönderebiliyorsunuz.

Lokasyon servisleriniz açıksa size en yakın yerlerdeki fısıltıları size gögsteriyor.

 

Apple App ve Google Playstores ‘dan uygulama yükenebiliyor.  Post’lar ya da fısıltıların izleri sürlemiyor ve anonim.

Ancak güvenliği  daha da artırmak için Saklansana IPVanish VPN ile sosyal medya ağında tamamen anonim kalabilirsiniz.

Altta vereceğimiz bilgileri kullanarak Whisper kullandığınızda daha güvende olacaksınız;

 

  • Eğer kullanıcılar lokasyon servislerini açmadılarsa,  Whisper, kullanıcınınlokasyonunu belirlemek için MaxMind GeoIP veritabanı kullanıyor. IPVanish VPN ‘e bağlı iken Whisper lokasyonunuzu ipvanish sunucunun bulunduğu ülke olarak algılayacak.
  • Whisper’ın size verdiği ön tanımlı kullanıcı dını kullanabilir ya da gerçek isminizle akalası olmayan, farklı bir sosyal platformda kullanmadığınız bir  niki kullanabilirsiiz.
  • Whisper’ın rehberinize ulaşmasına izin vermeyin.  fısıltılamak istediğiniz kişileri manuel olarak kendiniz ekleyin.
  • PIN ‘i aktif edin. 4 haneli pininiz aktif olduktan sonra, favori fısıltıları ve özel mesajları sadece siz görebilirsiniz.
  • Yen bir fısıltı (whisper) yaratırken lokasyonunuzu saklayın. Pin ikonuna basın, en altta “Don’t show my location” butonuna tıklayın.

 

whisper-itiraf-sosyal-medya

 

Türkiye’den kullanan kişi sayısı şu an az. İleride kullanımı yaygınlaşabilecek bu platform için gerekli güvenlik uyarımızı şimdiden verelim. Zero Log  politikalı  IPVanish VPN  ile güvenli gezinti yapın.