VPN yaparken hangi ülkeyi seçmeliyiz?

VPN bağlantısı yapıldığında en önemli nokta hızınızın yavaşlamamasıdır. Fazladan bir sunucuya daha uğrardığınız ve  trafiğiniz şifrelenmiş bir tünelden içinden geçtiği için bu kaçınılmazdır ancak bunu en az hissetmeniz oldukça önemlidir. Bu sebeble vpn hizmeti aldığınız sunucuların bant genişlikleri, anlık bağlantı yapıldığındaki kapasite değerleri çok önem kazanır.

Saklansana.com IPVanish VPN servisini Türkiye’de kullanımını da bu sebeble destekliyor. IPVanish’in vpn servis sağlayıcıları arasında en hızlısı olması. Vpn otoriteleri tarafından IPVanish 2013 yılının  en hızlı vpn’i seçildi.

VPN yapabileceğiniz ülkeler.

47 ülkede 110+ sunusu, 7000’den fazla ip adresi mevcut.  Güvenli internet bağlantısı sağlayarak kendi ip adresinizin kontrolünü size veriyor. Bu kadar büyük bir altyapı ile online kimliğiniz ve verilerinizin gizliliği korunuyor.  İnternet sansüründen de etkilenmiyorsunuz.

Daha küçük ölçekteki vpn sağlayıcılarını seçmenizin handikapı, ip adres sayılarının az olması. Az sayıda olan bu adresler de yasaklanabilmekte vpn yapmanız bile engellenebilmektedir. Ancak 7000’den fazla ip adresi ve network altyapısının genişlemeye uygunluğuyla IPVanish bu gibi durumlardan etkilenmez.

Peki vpn yaparken hangi ülkeyi seçmeliyiz ? Hangi sunucu en hızlısı?

Çoğu zaman size en yakın, örneğin Türkiye’de ikamet ediyorsanız, Türkiye’ye en yakın ülkeyi seçmek yeterlidir. Ayrıca bağlanacağınız web sitesi nerede host ediliyorsa oraya yakın olmanız da hızı etkiler. Bizim tecrübelerimize dayanarak şunu söyleyebiliriz ki Amsterdam ve Almanya oldukça yüksek hızlar sağlamaktadır.  Eğer IPVanish programını kullanıyorsanız listede size en yakın şehiri seçerken şehirlerin yanındaki Response Time değerlerine bakmalısınız. ‘Response Time’  değeri en küçük olan en hızlı sunucudur.

IpVanish ülke dağılımı

TV Şovlarınıve filmleri izlemek istediğinizde…

Web sitelerinde bazen sizin bölgenizden bu yayın izlenememektedir ya da bu yayın sadece Amerika kıtasında izlenebilmektedir gibi uyarılar alırsınız.
Örneğin HBO kanalında aynı anda Game of Thrones dizisini izlemek istediniz bu uyarıyı alırsınız, MTV’de bir klip izlemek istediniz bu uyarıyı alabilirsiniz.  Bunu aşmak için Vpn yaparken Amerika seçmelisiniz, HBO sizi amerikadaki bir bilgisayar ip’sinden geldiğinizi görecek ve istediğiniz filmi izleyebileceksiniz.