Türkiye bugün karardı!

Bugün türkiye için tarihi bir gün. İnternete sınırlamalar getiren yasa cumhurbaşkanı tarafından onaylandı. Mahkeme kararı olmaksızın TIB artık 4 saat içinde sitelere erişimi engelleyebilecek.

internet sansur
VPN ile bu engellemelere takılmadan internette gezinebilirsiniz. Şu aşamada VPN tamamen yasaldır. Kısaca özetlemek gerekirse, Türkiye’den erişimi engellenmiş bir siteye farklı bir ülke üzerinden ziyaret etmenizi sağlar. Saklansana IPVanish vpn uygulaması üzerinden herhangi bir ülkeye ait bir şehir seçersiniz ve tüm internet trafiğiniz o ülke üzerinden şifreli bir kanalla size ulaşır.
VPN sadece sansürleri ve yasakları aşmak için kullanılmaz. Sansür yokken bile bir çok veriniz internet üzerinden herkesin görebileceği şekilde akmaktadır.

Seyahatleriniz esnasında hava limanlarında, dinlenirken kahvecinizde, akıllı telefonlarınızla internete girerken, iletişim güvensiz bir ağdan yapılır. Tüm girdiğiniz yerler kayıt altındadır ve hacker’ların saldırısına açıktır. Her tür bilginiz, buna internet bankacılığı bilgileriniz, facebook, twitter, email şifreleriniz de dahil çalınabilir

Nerede olursanız olun, evde, okulda, işyerinde, kahvecide, VPN sayesinde kimse ulaşmak istediğiniz web sitelerinin ne olduğunu göremez. Kendinizi güvende hisseder, meraklı gözlerin üzerinizde olmadığını bilirsiniz. İnternetteki gerçek özgürlük VPN’dir.

Günümüzde VPN’i zaten çoğu büyük şirket kullanmaktadır. Şirket bilgilerinin güvenliğini sağlamak için bir kendi vpn sunucularını kullanırlar. Firmalar farklı şehirlerdeki ofsileriyle vpn üzerinden haberleşirler. Hatta farklı ülkelerdeki firmaların ofisleri önemli şirket verilerini vpn üzerinden transfer ederler.

Bireysel internet kullanıcılarına getirilen bu yasa ile kullanıcılar kişisel verilerini güvence altına almak ve gizliliklerini sağlamak amacıyla VPN ile tanıştılar. Bu yasak en çok farklı göüşlere sahip, farklı alt kültürden bireyleri etkilemiştir.

internet sansur

Geçtiğimiz gün bir gazetenin manşeti oldukça anlamlıydı: “Sayenizde vpn’i de öğrendik”

Çoğu insana zor ve teknik görünse de alıştıktan sonra vpn kurulumu oldukça basit. Hiç anlamayan biri için hazır kurulum dosyası sizin için her ayarı yapıyor. Daha tecrübeli kullanıclar hiç program kurmadan bilgisayarlarındaki ağ ayarlarıyla da vpn bağlantısı gerçekleştirebilirler.

Tüm detaylar için: http://www.saklansana.com