SOCHI Kış Olimpiyatlarına Özel İndirim

Sochi kış olimpiyatları kapsamında Saklansana IPVanish %25 indirim veriyor. Yeni alınan üyeliklerde kupon kodu bölümüne SOCHI yazdığınız taktirde bu indirime hak kazanacaksınız.

Scohi Kampanya

Sochi olimpiyatlarında TRT’den buz pateni Sanürü de gündeme oturmuştu. . TRT daha sonra bunları yalanlayarak sansür uygulamayacağını bildirdi. Ancak tüm dünyanın sabahtan akşama yayınladığı, röportajlarla renklendirdiği olimpiyatlarda,  TRT’de Artistik Patinaj Çiftler Serbest programı yayınlanmadı. Ancak erkek kısa serbest programını yayın programına dahil etmişti.
sochi-buzpateni
Kimileri bu sene olimpiyatların da sönük geçtiğini düşünüyor. Açılışına türk hükümeti 5 temsilciyle katılmıştı oysa. Ancak halk olarak çok talep olmamış Türkiye’den bilet satışı gerçekleşmemiş. Toplum olarak Olimpiyatlara ilginin az olması da zaten Türkiye’nin olimpiyatlara ev sahipliğinde seçilememesinin nedenlerinden biri.
Biraz Sochi’nin tarihinden bahsetmekte fayda var. Geçmişte kafkas ırklarının yaşadığı SOCHI ‘nin olimpiyat seçimi için talihisiz bir yer oldu söyleniyor.
Rus Çarlığı döneminde Kafkas-Rus Savaşı’nda 21 Mayıs 1864’de yaşanan sürgünde tam rakam bilinmemekle birlikte 1.5 milyon civarında Çerkes’in öldüğü, iki milyon kadarının ise sürgüne gönderildiği sanılıyor. Geçimişte binlerce insan buradan göç etmeye zorlanmış. Bu süreçte  birçok kayıplar olmuş.
Çerkezler, Olimpiyat ruhuna ters olan bu durum için Rusya’nın mekan oalrak Sochi’yi aday göstermesinin yanlış olduğunu düşünüyorlar. Olimpiyat çalışmalarında birçok mezarın ve tarihi dokunun zarar gördüğü söyleniyor.  Açılışının yapıldığı günden beri birçok protesto gösterisi yapılmış, Ukrayna’dan Türkiye’ye gelen bir uçak Sochi’ye kaçırılmak istenmişti.