Örnek bir vpn bağlantısı

Daha önce destek forumunda anlatılan örnek bir vpn bağlantısı ‘nı blogumuza da taşıyoruz;

http://www.saklansana.com  üzerinden ya da direk  IPVanish resmi sitesinden üyelik alıyoruz. 7 gün sorgusuz para iade garantili test üyeliği alabilirsiniz. 7 gün içinde kullanıp üyelik iptali başlıklı bir mail atarsanız ücretiniz sorgusuz sualsiz anında kartınıza geri yüklenir.
Buradan  indireceğimiz programı kurduktan sonra internete şifreli olarak kimliğimiz gizli bir şekilde bağlanmak için alttaki adımları izliyoruz. Hangi işletim sistemini kullanıyorsanız seçim yapabilirsiniz. Ben Mac kullandığımdan anlatımları Mac ile yapcağım ancak arayüz aynı.

Programı başlatmak için ikonuna tıklayın;
Listede Birçok ülkeye ait şehirleri göreceksiniz. ‘Response Time’ en küçük olan en hızlı sunucudur. Londra’yı seçelim;

Saklansana ipvanish vpn

Kırmızı ‘Not Connected’ (Bağlı değil) yazısı ‘London’ (Londra) ‘yı tıkladıktan sonra yeşil ‘Connected’ (Bağlandı) ya dönecek;

saklansana ipvanish vpn

Bağlandı yazısını gördük. Artık bir web sitesilerine girdiğimizde şifreli olarak Londra üzerinden güvenli bir şekilde gideceğiz. Bunu test etmek için ip adresimizin ne olduğunu gösteren www.cmyip.com sitesinden test edelim.

saklansana ipvanish vpn

IP adresimiz 81.171.97.21 olarak görünüyor. Bu ip’nin nereye ait olduğundan emin olmak için www.maxmind.com sitesinden görülebilir.

saklansana ipvanish vpn lokasyon

Görüldüğü gibi London England, United Kingdom, Europe (Londra, İngiltere, Birleşik Krallık, Avrupa) olarak görüyoruz.

Artık istedğimiz yere Londra üzerinden bağlanabiliriz. Şimdi de hızımızı test edelim. Alttaki ekranda da görüleceği gibi İngiltereden bağlandığımız için otomatikman İngiltereden test gerçekleştiriyor.

saklansana ipvanish vpn hız testi

Altta hızımızı görebiliriz. Oldukça iyi 9 Mbps hızla internette olduğumuzu görüyoruz.

saklansana ipvanish vpn hız testi

Görüleceği üzere çok basit bir şekilde IPVanish programıyla internete Londra üzerinden geçip  oldukça hızlı bir bağlantımız olduğunu gördük.

IPVanish üzerinden üyelik alıp  bu adresten indireceğimiz program ile internete şifreli olarak kimliğimiz gizli bir şekilde girebiliyoruz. Ve bağlantı oldukça hızlı!

Sonraki yazılarımızda Türkiye’den izlenemeyen HBO, ABC gibi Amerikan kanallarının dizilerini izlemeyi anlatacağız.

http://blog.saklansana.com