Meşhur Hacking Forumu Hackforums.net Mısırlı hacker Eg-R1z tarafından hack’ lendi

Hackforums Mısırlı hacker tarafından hack'lendi.

Eg-Rız  nikli  Mısır’lı hacker, dünyaca ünlü HackForums.net  web sitesini hack ‘leyerek ana sayfasını değiştirdi.  Hackforums tüm dünyadan blackHat ve whiteHat hacker’lar  tarafından ziyaret edilen oldukça popüler bir web sitesi.

HackForums ‘un ilk hack ‘lenme olayı bu değil, daha önce de  imLulzPirateb0xSYRIAN-HACKER ve KTN nikli hakcer’lar tarafından da hack ‘lenmişti. 

Hacker ‘ın sunucuya nasıl girdiği açık değil. Tahrifat yapılan sayfada gösterilen resim, hack’lenen sunucuda host ediliyor, bu da hacker ‘ın  bir şekilde web sunucusunun içine sızdığını gösteriyor.

Saldırının nedeni ise belirsiz.  Hacker ‘ın  sadece bir açık bulup onu kullandığı ve sitede tahrifat yaptığı düşünülüyor.
Yaklaşık 110.000 üyeye sahip sitede, tehlikeli malware programların bilgisayarlardan nasıl silineceğinden tutun, bu malware’leri araştırmanızı ve yaratmanızı sağlayan dökümanlara kadar çok sayıda  içerik bulmak mümkün.

Ancka sitede gezerken dikkat etmek lazım, çünkü hacker’lar ve siber hırsızlar da  diğer kullanıcıları kurban seçip websitesine  virüslü uygulamalar gönderebiliyorlar.  Avrupada host edilen websitesinin günlük kazancının 7316 dolar olduğu tahmin ediliyor.

Hackforums ‘a yerleştirilen mesajın türkçesi:

“[403 Forbidden Error] – IP ‘niz, ülkeniz ya da ISP ‘nin  bloklanmış olabilir. Bu gerçkten pis, siz de öyle düşün müyor musunuz ?!
Mısır’dan selamlar
i-Hmx , H3ll C0D3 , Egyptian.H4x0rZ

./Eg-R1z Cr3w


Mesajın orjinali:

“[403 Forbidden Error] – You might be blocked by your IP, Country, or ISP.” That’s really nasty msg guys , don’t u think so?!
Just sending greets from Egypt
i-Hmx , H3ll C0D3 , Egyptian.H4x0rZ
./Eg-R1z Cr3w

 

Hack ‘lenen Site:

http://www.hackforums.net

Zone-h Yansısı  (Hack ‘in Kanıtı):

http://zone-h.com/mirror/id/22830003

  • Zador

    HAcklenemeyecek site yok artık günümüzde. Hackerların gezdiği bir sitenin hacklenmesi trajik 🙂