IPVanish Sıfır Log politikası

Avrupa birigi data saklama süresini kaldırdı

Geçtiğimiz günlerde, Avrupa Adalet Mahkemesi, Avrupa Birliği Data Saklama Süresiyle ilgili Yönetmeliğini, internet kullanıcılarının gizliliklerine yapılan bir saldırı olarak niteledi.

Data Saklama Yönetmeliği, AB üye ülkelerindeki Internet sağlayıcıları ve diğer telekom şirketlerinin müşterilerine ait dataları loglaması ve saklamasını zorunlu tutuyordu:

“Yönetmeliğe göre, üye ülkeler vatandaşların iletişim datalarını en az 6 ay ve en fazla 24 ay tutmak zorunda. Yönetmelikle polis ve güvenlik birimleri, IP adresleri ve her emailin kullanım zamanları, telefon görüşmeleri, gönderilen ve alınan text mesajlarını isteyebilirler. Bilgiye erişim ise sadece mahkeme kararı ile mümkündür”

8 Nisandaki bir kararla Avrupa Birliği Adalet Mahkemesi bu yönetmeliği iptal etti.

IPVanish VPN hiçbir kullaınıcısının aktivitelerini zaten tutmuyor. Kullanıcı problemleri için bazı vpn sağlayıcılar tarafından tutulan minimum bağlantı logları da tutulmamakta.

IPVanish VPN ‘de kullanıcıya ait tek bir kayıt bile yok. Sıfır kayıt politikası izleniyor.

IPVanish VPN ile kullanıcı gizliliği çok ciddiye alınıyor ve  Sıfır Log politikası Servis Koşullarında ve Gizlilik Sözleşmesinde belirtiliyor. Gizlilik Sözleşmesinin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.